Alanya Web Tasarım

Alanya Web Tasarım olarak müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılayacak düzeyde web tasarım hizmeti sunmaktayız. Web tasarım işlemi gerçekten de uzmanlık gerektirir. Çünkü birtakım programlar kullanılır ve kodlama yapılır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bazı konular da vardır. Web tasarım ilkeleri aşılmadığı sürece kaliteli bir tasarım ortaya koymak mümkündür. Ancak bu ilkeler dikkate alınmadığında hem müşteri memnuniyetsizliği olur hem de emek ve vakit kaybı yaşanır.

Web Tasarım İlkeleri Nelerdir?

Web tasarım ilkelerinin her biri ayrı bir öneme sahiptir. Tek biri dahi atlanılsa tüm emek ziyan olur. Bizler de Alanya Web Tasarım firması olarak gerekli kriterlerin hepsine uymakta ve taleplerinizi karşılayacak nitelikte bir site tasarımı sunmaktayız. İlkelerin önemini benimsemiş firmamızdan güvenle web tasarım hizmeti alabilir, sitenizin ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırabilirsiniz. Web tasarım ilkelerini alt başlıklar halinde incelemek daha iyi olacaktır.

İçerik

Web tasarım ilkelerinden en önemlisi içeriktir. İçerik olmadan tasarım olmaz, olsa bile sitenin bir değeri kalmaz. Hazırlanacak olan web tasarımı da içeriklerin kolay anlaşılacağı ve %100 özgün olacağı biçimde hazırlanmalıdır. İçerikler, görsel ve yazıların bir bütünü olduğu için oldukça hassastır. İçeriklerin, ziyaretçilerin gözüne hitap edecek ve kolayca anlaşılabilecek bir konuma yerleştirilmesi gerekir.

Tasarım

Tasarım, bir site tasarımında en önemli ikinci faktördür. Tasarımdan kastımız yazıların ve görsellerin sayfalarda nasıl konumlandırılacağı ile ilgilidir. Siteyi ziyaret eden kullanıcıların sayfayı beğenip beğenmemesi tamamen tasarım ile alakalıdır. Bu nedenle tasarım çalışması muhakkak uygulamaya dökmeden önce başka bir alanda hazırlanmalıdır. Eğer her şey tamamsa program üzerinden uygulamaya dökülebilir.

Sayfanın İşlevi

Sayfanın işlevi ve geçiş hızı web tasarımında vazgeçilmez ilkedir. Sitenin işlevselliği ve kullanılabilir olması tasarımın başarılı olması hususunda oldukça etkilidir. Diğer ilkelere ne kadar önem verilirse verilsin işlevsellik kötüyse hiçbir işe yaramaz. Kullanılabilir olması ziyaretçiyi doğru alana yönlendirir. Bu da sitenizin daha verimli olmasını sağlar.

Biçim

Web tasarım ilkelerinden biri olan biçim, içeriklerin ve yazı fontlarının bir araya geldiği ilkedir. Okunabilirlik, güncellik ve resimler biçimin kalitesini belirler. Eğer güncellik söz konusu değilse sitenizi ziyaret eden kullanıcıların aklına bilgilerin doğruluğu endişe yaratır. Bu nedenle tasarım eşliğinde sayfada yer alan bilgilerin her zaman güncel tutulması gerekir. Alanya Web Tasarım firmamız kaliteli bir web tasarımı oluşturmak için sizlere 7/24 profesyonel destek sunar.

Türkiye’de 62,7 Milyon Kişi İnternet Kullanıyor. En işlek caddedeki işletmenizin bile bu kadar müşteriye ulaşabilme imkanı yok. Peki, bu kitleyi kaçırmak istiyor musunuz ?

Web Tasarım Önemli midir?

Web tasarım bir esnaf için dükkân neyse site sahibi için de odur. Günümüzde teknoloji sayesinde online satış yapmayan ya da hedef kitlesine online ulaşmaya çalışmayan firma kalmadı desek yeridir. Çünkü klasik mağazaların yerine dijital mağazalar daha çok revaçta. Kullanıcılar artık sokak sokak gezerek hizmet veya ürün arayışı içerisine girmiyor. Evde telefondan ne ararsa buluyor. Bu nedenle web tasarım önemi oldukça büyüktür.

Hedef kitlenize ulaşmak için çok sayıda reklam vermeniz ve ciddi meblağlar harcayacağınız SEO çalışmalarını yürütmeniz gerekir. Fakat sitenize gelen ziyaretçiyi kendinize bağlı tutmak için yapmanız gereken tek şey web site tasarımına önem vermektir. Çünkü bir site iyiyse, yukarıda saydığımız kriterleri karşılıyorsa ziyaretçi siteden memnun kalır. Aradığı bilgiyi hemen bulabiliyorsa, kafa karışıklığı yaşamıyorsa ve sayfa düzenini beğenirse sonraki günlerde tekrar sitenizi ziyaret eder hatta başka kişilere de örnek gösterir. 

Google Reklamları

Google'ın gücünden yararlanmak ister misiniz? Arama sonuçlarında ilk sırada çıkın ve rakiplerinizin önüne geçin.

Web Tasarım

Wordpress'in güçlü altyapısıyla kurumunuza ve bütçenize özel çözümler sunuyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Türkiye'de 54 Milyon kişi sosyal medya kullanıyor. Kitlelere TanıtımX ile erişerek, etkili içeriklerle bir adım önde olun.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Geri dönüş oranı en yüksek yatırım; Şüphesiz SEO çalışmasıdır. Google'de organik olarak ilk sayfada olun.

E-Ticaret

TanıtımX'in güçlü iş ortaklarıyla internetteki mağazanızı kısa sürede açalım. Dijital pazarlama hizmetimizle işinizi online olarak büyütün.

Daima Destek

Dijital pazarlama uzun bir süreçtir. Bu süreçte daima yanınızda olacak, merak ettiğiniz tüm soruları en kısa sürede yanıtlayacağız.

Bırakın, 72 Saatte Web Sitenizi Teslim Edelim

  TanıtımX Dijital Pazarlama Ajansı, web tasarım alanında uzman ekibiyle ortalama 72 saat içerisinde web sitenizi teslim etmektedir. 

  • Uygun şablonu belirleriz.
  • Resim ve içerikleri aktarırsınız. (İsterseniz içerikleri biz hazırlarız.)
  • Vereceğimiz link ile anlık olarak web sitenizin hazırlanışını izleyebilirsiniz.

Merak ettiğiniz soruları yanıtlayalım.

Dijital pazarlama, web tasarım ya da aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçin.

Çağatay Güney
Çağatay Güney

Kariyerime 16 yaşındayken Wordpress ile kurduğum ilk siteyle başladım. Ardından bir web sitesini kurmanın tek başına yeterli olmadığını fark edip; Dijital Pazarlama (SEO, SEM) ile tanıştıktan sonra dijital dünyanın işletmelere ve bana neler sunabileceğini bizzat ve farklı yöntemlerle deneyerek öğrendim.
Nisan 2022'de TanıtımX Dijital ile birlikte birçok farklı KOBİ'nin büyümesine ve maksimum reklam geri dönüşümüyle işletmesini büyütmesine katkı sağladık.