Çanakkale Web Tasarım

Çanakkale Web tasarım sayesinde çeşitli sitelerin arama motorlarında kolay bir şekilde erişilebilirliği sağlanır. Bu çalışmalarda kişilerin ya da kurumların ürün ya da hizmetlerinin çeşitli grafik ve metinler yardımıyla tanıtılması amaçlanır. Web tasarım, kişi ve kurumların dijital alanlardaki yüzü şeklinde ifade edilebilir. Web tasarım işlemleri internet arama motorlarının görebileceği şekillerde özel olarak tasarlanır.

Web tasarımları genelde HTML dilindedir. Bu tasarım işlemlerini uzman web tasarımcı kişiler gerçekleştirir. Web tasarım hem kişiler hem de kuruluşlar için gerçekleştirilen bir resmi bilgilendirme kanalı olarak da ifade edilebilir. Web tasarım işlemlerinin kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmesi sitelerin hedef kitlesini yakalaması açısından oldukça önemli bir konudur. Bunun yanında bu tasarımların kullanıcı dostu olmasına da ekstra özen gösterilmesi gerekir.

Web Tasarım İçin Önemli Olan Unsurlar Nelerdir?

Web tasarım konusunda sitenin kaliteli olmasını belirleyen birtakım etmenler bulunur. Hem görsel anlamda hem de içerik bakımından önemli olan unsurların yanında güvenlik gibi konular da web sitesi kalitesini etkileyen konular arasında yer alır.

Web sitesi tasarımlarında öncelikle projelendirme yapılması son derece önemlidir. Sonrasında ise grafik tasarım ve kodlama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Kodlama işlemlerinde HTML ya da CSS kodları kullanılır. CMS entegrasyonu işleminden sonra test işlemleri gerçekleştirilerek web tasarım işlemi tamamlanmış olur. Web tasarımı, bir web sitesi oluştururken geçen sürenin toplamıdır. Çanakkale Web tasarım firmamız web siteleri ile ilgili başarılı web tasarım projeleri gerçekleştirir.

Web siteleri yayınlanmadan önce farklı pek çok aşamadan geçerek geliştirilmesi tamamlanır. Bu aşamalar;

  • Web tasarım işlemine geçilmeden önce projelendirme işleminin yapılması gerekir.
  • Firmaların web sitelerinin kurumsal görünmesi açısından bu bağlamda çalışmalar yapılmalıdır.
  • Grafik tasarım ile ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştirilir.
  • Web sayfasının çeşitli kodlar ile kodlanması yapılır.
  • İçerik Yönetim Sisteminin entegrasyon işlemine geçilir
  • Web sitesi ile ilgili tasarımların tamamlanmasının ardından bir test sürecinden geçilir.
  • Tüm bu işlemler sonucunda web sitesi yayınlanmaya hazır olur.

Web Sitesi Tasarımlarında Hangi İlkeler Uygulanmalıdır?

Çanakkale web tasarım firmamız tasarım işlemlerini belli ilkeler doğrultusunda gerçekleştirir. Web tasarımlarında öncelikle görsel nitelikleri özetleyen teorilerin yer aldığı tasarım ilkelerine dikkat edilmelidir. Bu ilkeler incelenip web sitelerine uygulandığında iyi bir görünüme sahip ve uyumu yakalamış olan web sitesi tasarımlarının yapılması mümkün olur.

Web sitesi tasarımları, web sitesi sahibi olan kişilere fayda sağlarken bunun yanında web sitesini ziyaret eden kişilere de fayda sağlar. Bu şekilde karşılıklı faydaların ele alındığı projeler her zaman başarılı olur. Firmamız bu bağlamda faydalı olacak projeler hazırlar ve uygulamaya koyar. Web tasarımları ticari amaçlar için gerçekleştirilebileceği gibi bir ürünün tanıtımı amacı ile de gerçekleştirilir. Bu da kurumsal kimlikte olumlu etkiler yapacaktır.

Günümüzde teknoloji hızlı bir şekilde geliştiği için teknolojiye uyum sağlamak da son derece önemli bir konudur. Ticari dinamiklerin sürekli olarak değiştiği çağımızda tanıtım faaliyetlerine web tasarımı çalışmaları sayesinde ivme kazandırmak önemlidir.

Web Tasarımı Çalışmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Web tasarımı çalışmalarında işlemlerin hedefe yönelik bir şekilde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Çanakkale web tasarım firmamız bu bağlamda çalışmalarını sürdürür. Web sitelerinin amacına uygun bir şekilde tasarımların gerçekleştirilmesine dikkat etmek önemli konular arasında yer alır.

Web tasarımlarında sitenin görsel yönlerinin ön plana çıkarılması önemlidir. Bu şekilde web siteleri daha çok ziyaretçi çekmeye başlayacaktır. Bunun yanında ziyaretçiler sitede daha fazla zaman geçireceği için de web tasarımlarında dikkatli olunması önemlidir.

Google Reklamları

Google'ın gücünden yararlanmak ister misiniz? Arama sonuçlarında ilk sırada çıkın ve rakiplerinizin önüne geçin.

Web Tasarım

Wordpress'in güçlü altyapısıyla kurumunuza ve bütçenize özel çözümler sunuyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Türkiye'de 54 Milyon kişi sosyal medya kullanıyor. Kitlelere TanıtımX ile erişerek, etkili içeriklerle bir adım önde olun.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Geri dönüş oranı en yüksek yatırım; Şüphesiz SEO çalışmasıdır. Google'de organik olarak ilk sayfada olun.

E-Ticaret

TanıtımX'in güçlü iş ortaklarıyla internetteki mağazanızı kısa sürede açalım. Dijital pazarlama hizmetimizle işinizi online olarak büyütün.

Daima Destek

Dijital pazarlama uzun bir süreçtir. Bu süreçte daima yanınızda olacak, merak ettiğiniz tüm soruları en kısa sürede yanıtlayacağız.

Bırakın, 72 Saatte Web Sitenizi Teslim Edelim

  TanıtımX Dijital Pazarlama Ajansı, web tasarım alanında uzman ekibiyle ortalama 72 saat içerisinde web sitenizi teslim etmektedir. 

  • Uygun şablonu belirleriz.
  • Resim ve içerikleri aktarırsınız. (İsterseniz içerikleri biz hazırlarız.)
  • Vereceğimiz link ile anlık olarak web sitenizin hazırlanışını izleyebilirsiniz.

Merak ettiğiniz soruları yanıtlayalım.

Dijital pazarlama, web tasarım ya da aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçin.

Çağatay Güney
Çağatay Güney

Kariyerime 16 yaşındayken Wordpress ile kurduğum ilk siteyle başladım. Ardından bir web sitesini kurmanın tek başına yeterli olmadığını fark edip; Dijital Pazarlama (SEO, SEM) ile tanıştıktan sonra dijital dünyanın işletmelere ve bana neler sunabileceğini bizzat ve farklı yöntemlerle deneyerek öğrendim.
Nisan 2022'de TanıtımX Dijital ile birlikte birçok farklı KOBİ'nin büyümesine ve maksimum reklam geri dönüşümüyle işletmesini büyütmesine katkı sağladık.