Eğitim Sektörü İçin Etkili Dijital Pazarlama

Dijital pazarlamanın en büyük avantajı; Daha küçük bütçelerle, çok daha fazla kişiye ulaşma şansı sunmasıdır. Bunun yanı sıra günün her saati aktif olması ve sizinle ilgilenen potansiyel kişilerle buluşturmasına imkan tanımasıdır. Nüfusumuzun %70’den fazlasının internete erişimi olduğunu varsayarsak bu rakamın ne kadar büyük olduğunu çok daha iyi anlayabiliriz. Eğitim sektöründe daha fazla kişiye ulaşmak için oldukça fazla seçenek vardır. Bunlar temel seçenekler olmakla beraber; Doğru uygulandığı takdirde geri dönüş oranı oldukça yüksektir. Bu çözümler tüm işletmelerin ve eğitim kurumlarının bütçesine uygundur.  Bu yazımızda olmazsa, olmazlar ve işletmenizle ilgili neler yapabileceğimize dair merak ettiğiniz sorulara aşağıdan yanıt bulabilirsiniz.    

Kendinizi Doğru İfade Edecek Web Sitesi

 Web sitesi fiyatları zannedilenin aksine oldukça makuldür.  Öğrenci adaylarına ve velilere kendinizi doğru anlatacak bir web sitesine ortalama 1500 Türk Lirası ile 2500 Türk Lirası arasında bir ücrete sahip olabilirsiniz.

 Özellikle okulumunuz ya da kurumunuzla ilgili resimlerin eklendiği, öne çıkan özelliklerinizin yer aldığı bir web sitesiyle rakiplerinizin birkaç adım önüne geçebilirsiniz. Çünkü eğitim sektöründe hala keşfedilmiş bir alan değil.

Instagram’ın Doğru Kullanılması

 Instagram, dijital dünyanın mucizevi çözümlerinden birisidir. Birçok alanı ücretsizdir. Fakat reklam vermeden ya da ücret ödemeden gelebileceğiniz aşama gerçekten kısıtlıdır. 

 Bir anaokuluysanız ve öğlen yemeğini paylaşıyorsanız; Bu veliye güven verir. Güvenen veli, çevresine bunu dillendirir. Belli bir noktadan sonra reklam vermeden dahi oldukça başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Hem de bir kişiye göstereceğiniz reklam maliyetinin 0,02 Kuruş olduğunu hayal edin.

Google Reklamlarıyla İlk Sırada Olun!

 Özellikle dijital pazarlama süreciyle yeni tanışan işletmelere verebileceğimiz en önemli tavsiye; Asla Google’ı yabana atmayın olacaktır. “İstanbul anaokulu” kelimesinde arama yapan bir kişinin karşısına çıktığınızı düşünün. Hatta bunu kendi ilçenizde bile yapabiliriz. 

 TanıtımX’in sunacağı çözümle birlikte 2500 Türk Liralık reklam harcamanıza, 2500 Türk Lirası hediye verilmektedir.

Google Haritalara Ücretsiz Kayıt Olun!

 Bir yere giderken Google’dan konumuna bakıyor musunuz ? Peki, veliler ya da öğrenciler neden sizin yerinize bir başkasını Google Haritalarda görsün. 

Önemli Not: Google Haritalar kayıt olmak tamamen ücretsizdir. Bunun için sizden ücret isteyenlere inanmayın ve güvenmeyin.

Sizin İçin Ne Yapabiliriz ?

TanıtımX Dijital Pazarlama Ajansı olarak dilerseniz tüm bu süreci sizin adınıza yönetebiliriz. Dilerseniz proje bazlı, dilerseniz aylık olarak sunduğumuz farklı danışmanlık hizmetleri mevcuttur. Özellikle eğitim sektöründe deneyimli olduğumuzu bilmenizi istiyoruz. 

 Ücretsiz Ön Görüşme İçin Şimdi Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun:

 
Çağatay Güney
Çağatay Güney

Kariyerime 16 yaşındayken Wordpress ile kurduğum ilk siteyle başladım. Ardından bir web sitesini kurmanın tek başına yeterli olmadığını fark edip; Dijital Pazarlama (SEO, SEM) ile tanıştıktan sonra dijital dünyanın işletmelere ve bana neler sunabileceğini bizzat ve farklı yöntemlerle deneyerek öğrendim.
Nisan 2022'de TanıtımX Dijital ile birlikte birçok farklı KOBİ'nin büyümesine ve maksimum reklam geri dönüşümüyle işletmesini büyütmesine katkı sağladık.