İstanbul SEO Ajansı

İçindekiler

İstanbul SEO Ajansı

İstanbul SEO ajansı olarak faaliyet gösteren TanıtımX, dijital varlığını ön plana çıkarmak isteyenlerin doğru adresidir. Arama motoru optimizasyonunu bir yapboz olarak değerlendiren ajansımız, bu yapbozun tüm parçalarını kusursuz bir şekilde tamamlar. Böylelikle hedeflediğiniz başarılar kaçınılmaz olur.
 

 Şüphesiz ki web siteniz, 7/24 açık online mağazanızdır. Müşterileriniz ile aranızdaki bağların en güçlüsü, sizi kurumsal amaçlarınıza ulaştıracak köprü internet sitenizdir. Dolayısıyla projenizin görünürlüğünü artırmaya, daha fazla kişinin sizden haberdar olmasını sağlamaya ihtiyacınız vardır. Bu da profesyonel SEO hizmetleriyle mümkündür.

SEO Hizmeti Nedir ?

Web sitelerinin kullanıcılara ve arama motorlarına yönelik en iyi şekilde düzenlenmesi, ardından istenen anahtar kelimelerde çeşitli yöntemlerle sıralamalarının yükseltilmesine SEO denir. Bu işlemler sitenin dijital âlemde seçkin bir konuma gelmesini sağlar. Sayfaları ve içerikleri ziyaretçi odaklı hâle getirerek hedef kitlenizi genişletir.

Tabii ki SEO hizmeti kendi içerisinde alt dallara ayrılır. Şöyle ki:

 • Sitenizi optimize etmek için gerçekleştirilen faaliyetlere On-Page SEO (site içi SEO) adı verilir.
 • Arama sonuçlarında öne çıkması amacıyla yapılan uygulamalar Off-Page SEO (site dışı SEO) adını alır.
 • Belli bölgelerde bulunan kullanıcılara ulaşmayı hedefliyorsanız, yerel (bölgesel) SEO hizmetinden yararlanmalısınız.
 • Planlarınız sınırların ötesine geçmek, başka ülkelerdeki kullanıcılara erişerek yabancı arama sonuçlarında görünürlük kazanmak yönünde olabilir. Bu ise uluslararası SEO hizmetlerinden faydalanmanızı gerektirir. Böylelikle yurt dışında yaşayan potansiyel ziyaretçilerinize ulaşım sağlayabilir, global çapta bilinirlik elde etmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

İstanbul Kurumsal SEO Danışmanlığı:

 Küçük ölçekli işletmelerden prestijli markalara varıncaya dek zengin bir müşteri portföyüne sahip olan TanıtımX, SEO danışmanlık hizmeti de sunar. Bu çerçevede ajansımız, sitenizi detaylı bir biçimde analiz ederek sizin için en doğru ve kapsamlı yol haritasını çıkarır.

 İnternet sitenizde yer alan hataları tespit edip bunların nasıl düzeltilmesi gerektiğini ayrıntılı olarak açıklar. Geliştirilmesi gereken yönleri saptayarak bunlara yönelik neler yapabileceğinizi belirler. Bu sayede, izlemeniz gereken aşamaları tek tek listeleyip sağlam adımlarla ilerlemenize yardımcı olur.

SEO'da Başarı; Doğru Tespitle Başlar

İstanbul SEO Ajansı olan TanıtımX, adımları ve süreci doğru yöneterek başarılı bir sonuç için üstün çaba gösterir. Benzersiz ve fark yaratan sonuçlar için tüm adımlar ve planlamalar dikkatli hazırlanmalıdır.

Hangi noktalarda rakiplerimden gerideyim?

2. Adım

Şu an tam olarak neredeyim? Bu zamana kadar yaptırdığım çalışmaların, yatırımlarımın karşılığını ne kadar alabildim? Kayıplarımı telâfi ederek online ortamda rekabet gücümü artırmak için neler yapmalıyım?

4. Adım

Anti-SEO saldırılarına karşı nasıl korunurum? Buna maruz kaldığımda bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

1. Adım

Sitemin tasarımı, yazılım altyapısı, tüm sayfaları ve İçerikli SEO uyumlu mu?

3. Adım

"İndex alamıyorum", "hitlerim düştü", ‘yazılarım tıklanmıyor’, ‘hemen çıkma oranım yüksek’, ‘sıralamalarda geriye düştüm’… Buna benzer şikâyetlerin sebepleri neler? Bunları nasıl ortadan kaldırabiliriz?

5. Adım

İstanbul Bölgesinde SEO Hizmeti Neden Önemli?

 Ülkemizin en yoğun nüfuslu şehri İstanbul, her sektörün son derece geliştiği ve kıyasıya rekabetin hâkim olduğu bir yerdir. Böyle kalabalık bir bölgede faaliyet göstermekte olan firmaların işi oldukça zordur.

Megakent İstanbul’daki işletmenizin arama sonuçlarında iyi bir konuma gelmesi, satışlarınızın ve kârlılık oranınızın artması açısından hayati öneme sahiptir. Reklam yoluyla da isminizi duyurmanız mümkündür fakat sürekli reklam için harcama yapmak bir noktadan sonra bütçenizi yoracaktır.

Üstelik reklamlarla yanlış kişilere de ulaşırsınız. Meselâ, billboard reklamı verdiğinizi varsayalım. O reklamı gelen-geçen herkes görecek, hizmetlerinizle ilgisi olmayanlara da reklam yapmış olacaksınız. Bu ise verimsiz bir reklam stratejisidir.

Halbuki SEO hizmetinde doğru kişilere, doğal yollarla ulaşırsınız. Üstelik bu hizmet, reklam yayınlamaya göre daha az bütçe gerektirir fakat sonuçları daha etkili ve süreklidir.

Ne var ki, İstanbul bazlı SEO çalışmaları büyük emek ve zaman gerektirebilir. Yatırımınızı, vaktinizi, projenizi riske atmak istemiyorsanız alanında en iyisi olan firmalardan biriyle çalışmalısınız.

Siz de bu mücadelede kazanan taraf olmak istiyorsanız TanıtımX Ajans’a güvenebilir, farkımızı deneyimleyerek rakiplerinizden farklı olabilirsiniz.

İstanbul SEO Ajansı Neler Yapar?

Sanal dünya uçsuz bucaksız bir okyanusa benzetilebilir. Siz, bu okyanus üzerinde ufak bir damla olarak kalmayı mı tercih edersiniz? Yoksa büyük bir dalga hâline gelmeyi mi?

Ya da şöyle sorabiliriz: Dükkanınızın koskoca bir mahalledeki en ücra çıkmaz sokağında bulunmasını mı istersiniz? Ana caddeye konumlanarak hep göz önünde olmasını mı?

Bu soruların cevabında seçiminiz ikinci şıklardan yana ise, dijitalde ‘az ile yetinmek’ istemiyorsanız İstanbul SEO ajansı TanıtımX ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir.

Her geçen gün daha da ileriye gitmeyi arzu edenlerin tercihi ajansımız, web siteniz için gereken her şeyi, zamanında ve gerektiği gibi uygular. Böylece her bakımdan mükemmel bir siteye sahip olur, ziyaretçi ve tıklanma oranınızı, reklam gelirlerinizi artırırsınız. Bunu yaparken maliyetlerinizi düşürür, organik SEO yöntemleri sayesinde reklam bütçesinden tasarruf ederek doğal trafik akışı elde edersiniz.

SEO Hizmeti Neleri İçerir?

Bir ilaç herkese iyi gelmediği gibi, her SEO yöntemi de tüm sitelerde aynı sonucu vermez. Bunun bilincinde olan İstanbul SEO uzmanı ekibimiz, sitenizin ihtiyacı ne ise o yönde bir çalışma yapar.

Söz konusu çalışmalardan bazıları ise şunlardır:

 1. Mevcut içeriklerin düzenlenmesi,
 2. Tasarım ve yazılım iyileştirmeleri,
 3. Yeni içeriklerin üretilmesi,
 4. Site içi link inşası,
 5. Teknik gerekliliklerin yerine getirilmesi (Hatalı sayfaları düzeltme, Robots.txt ve Sitemap ayarlamaları gibi.),
 6. SEM pazarlama,
 7. İmleme, paravan blog, sosyal medya çalışmaları,
 8. Tanıtım yazıları,
 9. Otoriter sitelerden kaliteli backlinkler alınması vb.

İstanbul SEO Uzmanı Görevleri:

Bünyemizde ulusal ve uluslararası sertifikalara sahip, yetkin ve deneyimli İstanbul SEO uzmanı olarak görev yapan dinamik bir ekibimiz mevcuttur. Ekip ruhu ile hareket eden profesyonel uzmanlarımız, her müşterimizin sitesini kendi sitesi kadar değerli görerek benimser ve işine özenle sahip çıkar.

İlk günkü heyecanından hiçbir şey kaybetmemiş olan pozitif ve enerjik ruhlu ekibimiz, iyisini değil en iyisini gaye edinir.

Bunun için her çalışanımız, yılların tecrübesini modern teknoloji, inovatif bakış açısı ve zengin bilgi birikimiyle harmanlar. Böylelikle sitenizin ihtiyaçlarına, sizin taleplerinize ve ziyaretçilerinizin beklentilerine uygun yenilikçi çözümler ortaya çıkar.

Üretken, hayal gücü geniş ekibimiz SEO uzmanı sıfatının hakkını vererek, kalite arayışınızı nitelikli hizmetlerle cevaplar.

Bu kapsamda, profesyonel SEO uzmanlarımızın görevleri genel olarak şöyle sıralanabilir:

 1. Sitenizin gereksinimlerini belirlemek,
 2. Taleplerinizi dinleyip; bunları sektörünüz, site ihtiyaçlarınız ve ziyaretçi beklentileri ile karşılaştırarak birbirine ve yeni trendlere uygun hâle getirmek,
 3. Site ve rakip analizleri,
 4. Stratejik planlama,
 5. Sürecin her aşamasında detaylı bilgilendirme,
 6. Çalışma sonuçlarının izlenmesi, raporlanması ve bu doğrultuda gerekiyorsa farklı stratejiler geliştirilerek yola devam edilmesi…

İstanbul SEO Ajansı Olarak Neden TanıtımX?

Şu bir gerçek ki, herkes 1. Sayfada olmayı ister. Ancak bunlardan çoğu orada olmayı hak etmez. İşte TanıtımX; önce sitenizi ilk sayfaya lâyık güzelliğe kavuşturur, daha sonra onu hak ettiği konuma getirmek için gereken çalışmaları titizlikle uygular.

Rakiplerinizin yediği pastadan siz küçük bir lokma değil, büyük bir dilim almanın hayalini kuruyorsanız İstanbul SEO ajansı olarak bize güvenebilirsiniz.

Kurulduğu günden beri varlığını profesyonel İstanbul SEO ajansı olarak sürdüren TanıtımX, her web sitesinin şahsına münhasır olduğunu bilir. O nedenle çalışma yaptığı tüm sitelere ezberlenmiş aynı yöntemleri uygulamaktan, sitenizi dar kalıplara mahkum etmekten kaçınır.

Güncelliğini yitirmiş ya da hileli yöntemlerden uzak duran ajansımız, arama motorlarını manipüle etmeye ilişkin uygulamalar gerçekleştirmez. Çünkü bu tekniklerle sadece geçici bir sonuç elde edilebileceğinin, asla kalıcı başarıya ulaşılamayacağının farkındadır.

Öte yandan TanıtımX SEO ajansı İstanbul dâhil Türkiye’nin, hatta dünyanın farklı noktalarından birçok firma ile çalışır. Yani merkezimizin İstanbul’da bulunması ve bizden uzak olmanız, hizmetlerimizden yararlanamayacağınız anlamına gelmez.

Özetle, bizi tercih sebebi kılan bazı yönlerimizi şöyle ifade edebiliriz:

 1. Emeğinize sizin gibi kıymet verir, hedeflediğiniz noktaya gelmenizi sizin kadar isteriz.
 2. Yaptığımız her türlü işlemi ve sonucunu raporlar, böylece çalışmamızın her detayından haberdar olmanıza imkân tanırız. Sitenizi emin ellere emanet ettiğinizden kuşku duymazsınız.
 3. Mükemmelliğin ince ayrıntılarda gizli olduğunu bilir, hiçbir detayı gözden kaçırmayız.
 4. Her koşulda şeffaf, güvenilir ve dürüst olmayı ilke ediniriz. Gerçek dışı vaadlerde bulunmaz, ne paranızı ne de zamanınızı boşa harcamayız.

Siz de İstanbul SEO ajansı arayışınıza bizimle çözüm bularak projelerinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu yapan kişilere SEO uzmanı adı verilmektedir. SEO uzmanı olarak adlandırılan kişiler yaptıkları çalışmalar sayesinde sitelerin, ürün ve firmaların ziyaretçi sayısını artırmak ve siteyi kiyle için uygun hale getiren kişilerdir. SEO uzmanlarının  kattıkları olumlu olan bu durum sayesinde site, ürün ve firmaların en çok ihtiyaç duydukları meslek grubundadır.

SEO uzmanı olarak görev alan kişiler arama motorlarını kapsayan tüm web sitelerin üzerinde gereken iyileştirme ve geliştirme çalışmaları yaparak hizmet vermektedirler. Ürün, site ve firmaların ihtiyacı olması halinde eksik görülen noktaları raporlandırılarak güçlendirecek kelimeler eklenir. Bu sayede site arama motorlarında en üst seviyeye çıkar ve daha fazla ziyaretçi akınına uğrar. SEO uzmanlarının yaptığı çalışmalar içinde siteye yapılacak saldırılar karşısında gereken önlemleri alması da bulunmaktadır.

 • Günümüzde kullanılan tüm arama motorlarının algoritmaları talip ederek siteye, ürüne ve firmaya uygun değişiklik yapmak,
 • SEO uzmanlarının kullanmayı tercih ettiği HTML, CSS ve JavaScript gibi programlar bulunmaktadır. Bu programlar hakkında detaylı bilgi birikime ve donanıma sahip olarak sitenin, ürünün ve firmanın daha fazla kişi tarafından erişilebilirliğini sağlamak,
 • SEO uzmanının yapması gereken en önemli görevlerinden biri de pazarlama çalışmasıdır. Yapılan çalışmaları doğru bir şekilde siteye entegre etmek,
 • SEO uzmanı tarafından hazırlanan içerikler yeni oluşturulan kod ile etkinleştirilmesini sağlamak,
 • Ziyaretçi akımını sağlamak amacı ile sitenin, ürünün ve firmanın içeriği ile ilgili çeşitli optimizasyonlar kullanmak,
 • İçerik oluşturmak için aranılan ve sık kullanılan kelimeleri analiz ederek hedef ürün, firma ve sitenin arama motorları üzerinden en üst seviyeye ulaşmasını sağlamak,
 • Sponsorlu çevrim içi reklamların tıklanma oranlarını artması amacıyla çalışmalar yapmak,
 • SEO uzmanları sitenin geliştirilmesi ve ziyaretçiler tarafından daha fazla tercih etmesi adına uygun hizmet vermesi adına önerilerde bulunmak,
 • İçerik oluşturma aşamasında pazarlama ekipleri ve editörler ile uyumlu bir şekilde çalışma yapmak,
 • SEO uzmanı yenilenen ve güncellenen yeni gelişmeleri takip ederek raporlar oluşturmak temel görevlerindendir.

  Ayrıca bir çok firma tanıtım reklamlarını sosyal medya üzerinden yapmakta ve sosyal medya üzerinden kazançlar sağlamaktadır. İstanbul SEO uzmanlari bu konuda da firmaların isteklerine yardımcı olmaktadır. Sosyal medya reklamları sıradan ve özensiz bir şekilde yapılmaması gereken içeriklerdir. Sosyal medya üzerinde reklam vermek için uzmanlık kazanmış sosyal medya uzmanları tarafından hazırlanması gerekir. Sosyal medya uzmanları içerik için gereken yazı ve görsellerin planlamasını yaparak dikkat çekici hale getirecek sürecin yönetimi yapan kişidir. Sosyal medya uzmanları aracılığı ile yazılan SEO içerikleri ile web sitenin organik trafiği artılarak ziyaretçi sayısında yükselme elde edilir. Uygun, güvenilir ve kaliteli şekilde verilen hizmet sayesinde siteyi ziyaret eden kişilerin memnuniyeti sağlanır ve isteklerine ulaşması sağlanmış olur. Memnuniyetle ayrılan müşteriler firma ve ürün hakkında yaptığı olumlu yorumlar ile web sitenin ve  SEO’nun durumu olumlu şekilde ilerler.  

İstanbul SEO Ajansı anlaşma yapılan sitenin talepleri doğrultusunda güncel kelimeler ile web sitesini güçlendirerek arama motorlarında üst seviyeye taşımak, ziyaretçi akımını sağlamak, optimizasyon çalışmaları gerçekleştirmek  amacıyla çalışan birden fazla kişinin bulunduğu yerdir. SEO ekip işi olmakla birlikte iyi kişiler tarafından yönetilmesi gerekir. Seo ajansında çalışan kişiler arasında SEO uzmanı, SEO analizcisi, SEO takım lideri, yazılım mühendisi, site içi SEO uzmanı, site dışı SEO uzmanı yer almaktadır. Her çalışanın farklı bir görevi ve hizmeti bulunmaktadır. Ajansta çalışan bu kişilerden birinin eksik olması halinde verimli bir çıkmayacağı gibi başarı da yakalanmayacaktır.

İstanbul SEO ajansı çalışmalar yaparken öncelik olarak anlaşma yapılan site için SEO uyumluluk kriterleri dahilinde çalışmalar yapmak için hizmet vermektedirler. Yapılan çalışmalar için uygun yol haritası çıkararak fikirler üzerinde strateji oluşturulur.  İstanbul SEO ajansı yürüttüğü çalışmaların yanında rakip firmaları takip ederek web sitesi üzerinde yenileme ve güncelleme gerçekleştirir. SEO ajans uzmanları müşterilerine aylık olarak danışmanlıkta yapmaktadır. iş ortaklarına sunum, analiz ve oranlar hakkında rapor sunarak yapılan işin seyri hakkında bilgi paylaşır.

Sürekli yenilenen ve güncellenen arama motoru optimizasyonlarının algoritmaları SEO uzmanları tarafından sürekli takip edilmektedirler. Bu Sayede SEO ajansı güncel algoritmayı uyumlu içerik üretimi yaparak rakip sitelerin gerisinde kalmanın önüne geçilmiş olur.

Ajansların kurulmasına sebep olan nedenlerin başında doğru çalışmalar yapmak ve uzmanlık kazanmış kişilerle müşteri isteklerine en hızlı çözümler üretmektir. Küçük ve büyük işletmelere sahip olan her kişiye hizmet veren ajanslar müşterilerinin talep ettikleri her konuda destek olmaktadırlar. İhtiyaç duyulan alanda yapılan çalışmalar ve uygun çözümler sayesinde web siteler daha güçlü bir hal alır.

İstanbul SEO ajansı uzmanlarının kullanmış olduğu araçlar ve teknik bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilere sahip olan kişiler hazırlamış olduğu içerikler daha verimli olmaktadır. Dijital performans adımları markaya göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan Dijital performans genel olarak e-posta pazarlama, dönüşüm optimizasyonu ve içerik pazarlama olmaktadır.

SEO yani arama motoru optimizasyon çalışmaları bilgi birikimi, deneyim ve uzmanlık gerektiren zor ve hassas bir iştir. Alanında yeterince tecrübe kazanmamış, yeterli bilgi birikimi ve donanıma sahip olmayan kişiler ile çalışılması halinde istenilen verim alınmaz. İstediğiniz talepler ve ulaşmayı hedeflediğiniz yerler için alanında tecrübe kazanarak iyi işlere imza atan İstanbul SEO ajansları ile çalışılması gerekir.

SEO uzmanları tarafından oluşturulan süreç raporları, işlemler, sunumlar ve tepkimeler sayesinde sitenizin üst sıralara yükselmesi sağlayabilir ve hedeflerinize ulaşmanın gururunu yaşayabilirsiniz.

Farklı büyüklükte ve farklı yönde hizmet veren firmalara hitap eden İstanbul SEO hizmeti sayesinde pazarlama ve sürdürülebilirlik adına doğru adımlar atılmış olur. Kaliteli, güvenilir ve doğru çalışmalar yapan SEO ajansları sayesinde kalıcı ve sürekli ziyaretçi sayısı kazandırılır. Bu sayede daha fazla ticari hacim kazanılmış olur. SEO uzmanları tarafından alınan hizmet sayesinde dijital dünya üzerinde  adımlar atılarak geleceğe yatırım yapılır, potansiyelimiz ve markanız güçlenir ve daha hızlı bir şekilde büyüme sağlarsınız. Müşteri devamlılığı ve ticaretin artması sebebi ile beğenilen ve kaliteli hizmet veren bir firma olarak anılarak bilinen bir marka olma yoluna girmiş olunur ve müşteri portföyünde çeşitlilik kazanılır. Başarılarından ve kalitesinden söz ettiren bir istanbul SEO ajansı ile çalışarak ekibinize ve size dijital alanda pazarlama araçları hakkında bilgi kazandırır. Sunulan rapor ve analizler aracılığı ile arama motoru optimizasyonu hakkında bir çok bilgi birikime erişebilirsiniz. Edinilen bilgi birikimi sayesinde sizlerde bir sonraki adımlar ve çalışmalar hakkında bilgi sahibi olursunuz.

YEREL SEO

 Yerel SEO aslında bir sihirdir. Mesela “Fatih çilingir” ya da “Fatih İngilizce Kursu” gibi kelimeler azımsanmayacak kadar potansiyel müşteriyi web sitenize çekecek ve bununla birlikte rekabet daha düşük olduğu için hızlıca sıralama alabileceksiniz. 

 Fakat bu süreçte atılması gereken birçok adım var;

 • Etkili İç SEO
 • Kaliteli Backlink
 • Gerekli Durumlarda Doğru Reklam
 • Bir Miktar TanıtımX

 Peki, İstanbul Yerel SEO’nun Avantajı Nedir ?

 • Rekabet, ana anahtar kelimelere göre daha düşüktür. Bu sayede potansiyel müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz. 
 • Herkes istediğini en kısa sürede almak ister. Doğru Yerel SEO ile kullanıcıya güven verebilirsiniz. 
 • SEO’ya ayırmanız gereken bütçeden çok daha makul tutarlarla bir adım önde olacaksınız. 

Keza web sitesi fiyatları hakkında bilgi almak istersenizde bizimle iletişime geçebilirsiniz.