Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Profesyonel web sitesi fiyatları hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. TanıtımX olarak merak ettiğiniz bu soruyu yanıtladık.

İnternet, günümüzde işletmelerin en önemli tanıtım araçlarından biridir ve birçok işletme, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için profesyonel bir web sitesine sahip olmak istemektedir. Ancak, bir web sitesinin fiyatı birçok faktöre bağlıdır ve birçok işletme, ne kadar ödeme yapmaları gerektiği konusunda net bir fikre sahip değildir. Bu makalede, profesyonel bir web sitesi oluşturmanın maliyetleri hakkında bir genel bakış sunacağız.

Web sitesi türü, tasarımı ve işlevleri, bir web sitesinin fiyatını etkileyen en önemli faktörlerden birkaçıdır. Basit bir blog veya kişisel web sitesi, daha karmaşık bir e-ticaret sitesinden daha az maliyetli olabilir. E-ticaret siteleri, ürün kataloğu, sepet sistemi ve ödeme işlemleri özellikleri gibi daha fazla özellik ve işlevsellik gerektirdiğinden, daha yüksek bir fiyat gerektirirler.

Web sitesinin tasarımı, web sitesinin maliyetinde büyük bir rol oynar. Basit bir tasarım, daha az maliyetli olabilirken, özel tasarım ve daha fazla grafik kullanımı gibi daha karmaşık tasarımlar, daha yüksek bir fiyat gerektirirler. Ayrıca, mobil cihazlara uyumlu (responsive) bir tasarımın olması da maliyeti etkileyebilir.

Web sitesinin özellikleri ve işlevselliği, web sitesinin maliyetini etkileyen bir başka faktördür. Örneğin, bir e-ticaret sitesinin ürün kataloğu, sepet sistemi ve ödeme işlemleri özellikleri, daha fazla işlem, emek ve zaman gerektirir ve bu da fiyatı yükseltir. Ayrıca, web sitesinin içeriği de maliyeti etkileyen bir faktördür. Daha fazla sayfa içeren ve özel yazı gerektiren web siteleri, daha yüksek bir fiyat gerektirir. Ayrıca, web sitesi içeriğini hazırlamak için harcanacak zaman da fiyatı etkileyebilir.

Kurumsal Profesyonel Web Sitesi Fiyatları

Yerel ya da ulusal alandaki yeni potansiyel müşterilere ulaşmak isteyen şirketler için en doğru tercih kurumsal ve profesyonel web tasarım olacaktır.Hizmetlerin ve markanızın doğru anlatıldığı ve arama motoru optimizasyonu olan bir web sitesi, doğru reklamlarla birlikte beklemeden güzellikte sonuçlar doğuracaktır. Sanılanın aksine tüm hizmetlerinizi doğru anlatabileceğiniz bir web sitesine sahip olmak çokta masraflı değildir.

Web sitesi fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır.

  • Tasarımı,
  • Kaç sayfa olacağı,
  • İçerik uzunluğu
  • İstenilen özellikler.

Yukarıda yer alan 4 madde web sitesi fiyatlarını doğrudan etkileyen en önemli unsurlar arasındadır. Kurumsal web sitesi fiyatları ortalama olarak 2500 Türk Lirası ile 5000 Türk Lirası arasında istenilen özelliklere bağlı olarak farklı ücretlere sahiptir.

Daha düşük bütçelerle web sitesi sahibi olmak isteyen işletmelerde sıklıkla ucuz web tasarım fiyatları diye aratmaktadır. Zannedilenin aksine ucuz web tasarım hizmeti doğru yerden alındığı takdirde doğru sonuçlarla müşteri çekebilir.

Neden TanıtımX Dijital İle Çalışmalısınız ?

Web tasarım ve Google Reklamları sürecinin doğru yönetildiği takdirde harcanan reklam tutarının birkaç kat fazlasını işletmeye kazandırdığını ve işletmelerin geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha hızlı büyümesine yardımcı olduğuna şahit olduk.

Uzun süreli ve istikrarlı çalışmalarımız ve optimizasyonlarımız sayesinde işletmenizin bir çalışanı gibi hareket ediyoruz. Özellikle iş ortaklarımızla birlikte yürüttüğümüz bu süreç ve yüksek memnuniyet oranı bunun en büyük göstergesidir.

Merak ettiğiniz tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çağatay Güney
Çağatay Güney

Kariyerime 16 yaşındayken Wordpress ile kurduğum ilk siteyle başladım. Ardından bir web sitesini kurmanın tek başına yeterli olmadığını fark edip; Dijital Pazarlama (SEO, SEM) ile tanıştıktan sonra dijital dünyanın işletmelere ve bana neler sunabileceğini bizzat ve farklı yöntemlerle deneyerek öğrendim.
Nisan 2022'de TanıtımX Dijital ile birlikte birçok farklı KOBİ'nin büyümesine ve maksimum reklam geri dönüşümüyle işletmesini büyütmesine katkı sağladık.